menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Włochy - Wyjazd do Rzymu - lotniczy

Miejsce:Włochy
Termin:dowolny
Liczba dni:4
Środek transportu:samolot
Wyjazd z:Szczecin
Cena:2085,00


Przejdź śladami cesarzy i świętych, odwiedź zabytki i kościoły Rzymu – stolicy Włoch i antycznego świata.

Ramowy program wycieczki:

Dzień I
 
Zbiórka i wyjazd uczestników wycieczki godz. 4:30. Transfer na lotnisko do Berlina. Odprawa i wylot samolotu do Rzymu rano o 8:55 Przylot do stolicy Włoch transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótka przerwa. Następnie środkami komunikacji publicznej udamy się do na zwiedzanie Rzymu. Rozpoczniemy od Koloseum miejsca walk gladiatorów. Zobaczymy Łuk Konstantyna, Rzymskie Forum, Bazylikę św. Pawła za murami, twierdzę oraz symbol miasta Kapitol, Forum Trajana, Panteon – rotundę o średnicy 44 m. Po zwiedzaniu, obiadokolacja, wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

Dzień II
 
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od kościoła Santa Maria Maggiore, w drodze do Schodów Hiszpańskich, gdzie odbywają się pokazy mody, zobaczymy również kościółek San Carlino, Fontannę Trytona. Następnie zobaczymy Fontannę di Trevi, Plac Colonna, kościół Santa Maria della Pace, Plac Navona ze słynną Fontanną Czterech Rzek Berniniego. Zwiedzanie zakończymy na Placu Weneckim. Po zwiedzaniu czas wolny, obiadokolacja, wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

Dzień III
 
Po śniadaniu przejedziemy do Watykanu. Zwiedzimy Muzea Watykańskie- jedne z największych zbiorów sztuki na świecie, Kaplicę Sykstyńską ze słynnymi freskami Michała Anioła. Następnie zwiedzimy Bazylikę św. Piotra z Grobem Apostoła, Pietą Michała Anioła, baldachimem wykonanym przez Berniniego. Wizyta przy grobie Jana Pawła II. Przerwa na placu. Po zwiedzaniu, obiadokolacja, wieczorem powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień IV
 
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do centrum miasta. Zwiedzimy Bazylikę św. Jana na Luteranie z najwyższym i najstarszym obeliskiem rzymskim oraz Święte Schody. Chwila czasu wolny na zakupy, lunch we własnym zakresie. Transfer na lotnisko ok. godz.14:00. Odprawa i wylot samolotu do Berlina o godz. 17:30. Przylot do Berlina 19:40 i transfer z lotniska do Szczecina. Powrót w miejsce zbiórki ok. godz. 24, zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Cena:
 
2085 zł od osoby przy min. 20 osobach
 
Cena zawiera:
  • opieka pilota – przewodnika – realizacja programu zwiedzania
  • przelot samolotem na trasie Berlin – Rzym – Berlin linią lotniczą Air Berlin
  • bagaż podróżny rejestrowy w 2 strony do 20 kg/ osoba
  • transfer na lotniska do Berlina i z powrotem oraz lotnisko – hotel – lotnisko
  • 3 noclegi w pokojach 2-, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym w hotelu*** skomunikowanym z metrem
  • wyżywienie: 3 śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL, bagaż podróżny

Dodatkowo płatne:
 
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 50 Euro
Komunikacja metrem w Rzymie – ok. 20 Euro/ osoba