menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

BUDAPESZT oraz WIEDEŃ

Miejsce:Węgry, Austria
Termin:dowolny
Liczba dni:6
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:835,00

Ramowy program wycieczki:

 
Dzień I
 
Wyjazd z miejsca zbiórki ok. godz. 18:00. Przejazd do Budapesztu.
 
 
Dzień II Buda
 
Przyjazd do Budapesztu w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie rozpoczniemy od Budy. Zobaczymy Zamek Królewski – dawną siedzibę węgierskich królów, przespacerujemy się dziedzińcami Pałacu Królewskiego, zobaczymy Kościół Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich, Baszty Rybackie – skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną. Po zwiedzaniu czas wolny i powrót metrem do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
 
Dzień III Peszt
 
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od nizinnej części stolicy Węgier – Pesztu. Rozpoczniemy od Placu Bohaterów, następnie przespacerujemy się przez Park Miejski z Zamkiem Vajdahunyada – kompleksem budowli naśladujących znane budowle Węgierskie. Następnie zobaczymy gmach Parlamentu – jeden z symboli kraju, oraz zwiedzimy okazałą neorenesansową Katedrę św. Stefana – jedną z największych kościołów na Węgrzech, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia – prawica pierwszego króla Węgier. Następnie przespacerujemy się najdroższą ulicą miasta Vaci – czas wolny. Po przerwie przejedziemy na Górę Gellerta, która wznosi się 139 metrów nad Dunajem i niegdyś uważana była za miejsce spotkań czarownic. Dziś stoją tam Cytadela i pomnik Wolności oraz roztacza się wspaniała panorama miasta. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, dla chętnych wieczorne zakupy, nocleg.
 

Dzień IV Wiedeń
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do stolicy Austrii - Wiednia. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu obwodnicą miasta, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki m. in Hofburg, Operę, Ratusz, Parlament, przespacerujemy się pod Katedrę św. Szczepana, zobaczymy również dom Mozarta i kościół Zakonu Krzyżackiego. Po zwiedzaniu czas wolny. Następnie przejedziemy pod Belweder, skąd rozciąga się wspaniały widok na stare miasto oraz do Parku Miejskiego z pomnikiem Straussa. Wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 

Dzień V Wiedeń
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanieWiednia rozpoczniemy od zwiedzenia pałacu i ogrodów Schönbrunn – dawnej letniej rezydencji Habsburgów. Następnie zwiedzimy Nowoczesny Wiedeń, zobaczymy bajeczny dom Hundertwassera i Prater – najstarsze wesołe miasteczko w Europie, czas wolny. Obiad we własnym zakresie. Po południu wjazd do Polski. Nocny przejazd przez Słowację i Czechy.
 
 
Dzień VI Powrót
 
Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach porannych, ok. godz. 6.
 
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Uczestnicy muszą posiadać paszport lub dowód osobisty.
 
 
Cena:
 
835 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach
 
875 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach
 
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • 3 noclegi w pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT
 
Dodatkowo płatne bilety wstępu:
 
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Budapeszcie i Wiedniu, lokalni przewodnicy ok. 50 Euro/ osoba
Możliwość organizacji wieczorku węgierskiego w trzecim dniu w tradycyjnej winnicy przy muzyce i specjałach kuchni węgierskiej - dopłata 15 Euro/os.
Dodatkowa obiadokolacja w drodze powrotnej 13 €/osoba