menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Oświęcim, Kraków,Wieliczka

Miejsce:Małopolska
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:445,00

            Odkryj piękno krakowskich Sukiennic, posłuchaj hejnału wygrywanego z wieży Kościoła Mariackiego. Wejdź do podziemi Kopalni Soli. Zatańcz w podziemnej komnacie w Wieliczce, po czym przenieś się do Zamku w Pieskowej Skale. Odkryj uroki Ojcowskiego Parku Narodowego.

 

Ramowy program wycieczki:

 

Dzień I W kierunku Małopolski

Wyjazd wcześnie rano ok godz. 6 z miejsca zbiórki. Po południu przyjedziemy do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Wawel: zobaczymy słynną Smoczą Jamę oraz dziedziniec Zamku Królewskiego. Następnie zwiedzimy Katedrę św. Stanisława i Wacława, wejdziemy na wieżę by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Zwiedzimy również Groby Królewskie, Collegium Maius oraz Stary Rynek z Ratuszem i Sukiennicami, a także Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Na zakończenie wysłuchamy hejnału z wieży mariackiej, po zwiedzaniu czas wolny na Starym Rynku. Wieczorem przyjedziemy do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień II Królewski Kraków i skarby Wieliczki

Po śniadaniu przejedziemy do Oświęcimia – zwiedzimy Muzeum dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. W Muzeum obejrzymy film dokumentalny. Następnie udamy się do Wadowic – zwiedzimy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Po południu wrócimy do Krakowa, gdzie zwiedzimy dawną dzielnicę żydowską – Kazimierz, zobaczymy dawną Synagogę. Wieczorem wrócimy do hostelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień III Ostańce, skałki i jaskinie Ojcowskiego Parku Narodowego

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Wieliczki na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Kopalni Soli. Następnie przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczniemy od Maczugi Herkulesa – skały, której kształt nadała przyroda i dalej przespacerujemy się po dziedzińcu Zamku
w Pieskowej Skale, leżącego na „Szlaku Orlich Gniazd". Następnie przejedziemy do Ojcowa i ruszymy na szlak. Spacerując przez Park Narodowy zobaczymy różnego rodzaju efekty krasowienia, w tym skałę zwaną Bramą Krakowską i Jaskinię Łokietka - największą spośród wszystkich znanych na terenie Parku jaskiń. Po zwiedzaniu przejazd do Częstochowy, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień IV 

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Sanktuarium NMP na Jasnej Górze – zespołu klasztornego zakonu paulinów. Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną. Na trasie przerwa na obiad, przyjazd w miejsce zbiórki ok. godz. 22, zakończenie wycieczki.


Cena:

445 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach

od 445 zł/os. z Koszalina, od 435 zł/os. z Myśliborza, od 435 zł/os. z Wałcza


Cena zawiera:

  • opieka pilota
  • transport komfortowym autokarem

  • opłaty drogowe i parkingowe

  • 3 noclegi w hostelu turystycznym w pokojach 2, 3, 4 – osobowych z łazienkami

  • 3 śniadania

  • 3 obiadokolacje

  • obiad w drodze powrotnej

  • lokalni przewodnicy w Oświęcimiu, Wieliczce, Krakowie

  • ubezpieczenie NNW 

  • podatek VAT

 

Informacje dodatkowe:

Oferta przewiduje bezpłatne uczestnictwo:

4 opiekunów towarzyszących przy grupie min. 45 osób

3 opiekunów towarzyszących przy grupie min. 40-35 osób

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu ok. 47 zł:

Muzeum w Oświęcimiu - sprzęt audio 5 zł/os

Wzgórze Wawel – Katedra i Dzwon – 7 zł, Kościół Mariacki 3 zł

Kopalnia Wieliczka – 24 zł

Dom Rodzinny Jana Pawła II – 2 zł

Jaskinia Łokietka – 5,50 zł