menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Rumuńskie pejzaże czyli góry i morze

Miejsce:Rumunia
Termin:dowolny
Liczba dni:10
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:1895,00

            Drakula - któż o nim nie słyszał? Ta wyprawa do Rumunii pokaże miejsca związane z tym słynnym „wampirem z Transylwanii”. Będziemy także nad Morze Czarnym w Konstancy i w Bukareszcie - stolicy Rumunii. Serdecznie zapraszamy !!!

Trasa:

Cluj - Sighisoara - Braszow - Bran - Snagov - Konstanca - Odpoczynek nad Morzem Czarnym - Bukareszt - Poienari - Curtea De Arges - Sibiu
 
Ramowy program wycieczki:
  
DZIEŃ 1:
 
Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg na Węgrzech (bez obiadokolacji). 
 
DZIEŃ 2: CLUJ
 
Przyjazd do Cluj, stolicy Siedmiogrodu centrum intelektualnego i akademickiego współczesnej Rumunii. W programie: spacer po malowniczej średniowiecznej starówce z gotyckim kościołem św. Michała a także Pałac Węgierski będący symbolem najznakomitszego barkowego pałacu miejskiego w Rumunii. 
 
DZIEŃ 3: SIGHISOARA – BRASZOW
 
Zwiedzanie Sighisoary - miasta, w którym urodził się Wlad Palownik, znany jako Drakula, m.in.: dom rodzinny Drakuli, średniowieczna starówka, Wieża Zegarowa, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej. Przejazd do Braszowa, zwiedzanie ruin Białej Twierdzy, cerkwii Mikołaja, Czarnego Kościoła, spacer promenadą, wjazd kolejką linową na punkt widokowy, skąd podziwiać można panoramę miasta i okolicy.
 
DZIEŃ 4: BRAN – SNAGOV
 
Przejazd do Zamku Bran wzniesionego w XVI w. przez królów węgierskich, uważanego za siedzibę Drakuli (gdzie karał swoje ofiary nabijając na pal. Przejazd przez Sinaia do Snagov. Rejs do Monastyru na wyspie, gdzie jest pochowany Wlad Palownik. Zwiedzanie zabytkowej cerkwi, gdzie na samym środku, pod płytą pochowany jest legendarny Drakula. 
 
DZIEŃ 5: KONSTANCA
 
Przejazd do Konstancy, znanego ośrodka turystycznego ze słynnym kąpieliskiem Mamaja i piaszczystą plażą o długości 8 km. W programie zwiedzania: ruiny rzymskich budowli, Pomnik Owidiusza, Narodowe Muzeum Historii i Archeologii z rezerwatem archeologicznym, cerkiew Przemienienia Pańskiego, meczet Mahmudiye Machmudii. Na koniec spacer promenadą nadmorską. 
 
DZIEŃ 6: DELTA DUNAJU
 
Przejazd do Tulczy skąd odbędzie się rejs Deltą Dunaju - jedną z największym europejskich delt rzecznych. Obszar ten jest rezerwatem biosfery pod opieką UNESCO. Występuje tu ponad 300 gatunków ptaków oraz ponad 150 gatunków ryb. 
 
DZIEŃ 7: ODPOCZYNEK NAD MORZEM CZARNYM – BUKARESZT
 
Pobyt nad Morzem Czarnym - czas do indywidualnego wykorzystania (plażowanie, zakup pamiątek). Po południu przejazd do Bukaresztu. Spacer po bulwarach, Pałac Parlamentu, Cerkiew Stavropoleos.
 
DZIEŃ 8: TARGOVISTA - POIENARI - CURTEA DE ARGES
 
Śniadanie. Przejazd do Targovisty, historycznej stolicy Wołoszczyzny, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski w którym rezydował Wlad Palownik a także miejsce w którym w 1989 został rozstrzelany znienawidzony dyktator Nicolae Ceaucescu wraz z żoną. Następnie Poenari, kolejne miejsce związane z postacią Drakuli – tutaj bowiem znajdują się imponujące ruiny jego zamczyska zwanego Cytadelą Poenari, do których trzeba się wspiąc po 1400 stopniach! Przejazd do Curtea de Arges – krótka przerwa na zwiedzane soboru Mistrza Manole zbudowanego w latach 1512-1517. Przejazd w okolice Sibiu. 
 
DZIEŃ 9: SIBIU
 
Śniadanie. Następnie zwiedzanie Sibiu (postój autokaru 9 godzin), miasta które po wielu perturbacjach po I wojnie światowej ostatecznie zostało włączone do Rumunii. Część populacji miasta nadal stanowią Węgrzy i Niemcy co związane jest z dziejami historycznymi Sibiu. W programie zwiedzania: średniowieczna Starówka, barokowa katedra, Most Kłamców, Sobór (wzorowany na Hagia Sophia w Stambule), czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Przejazd w kierunku granicy rumuńsko – węgierskiej w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd do Polski. 
 
DZIEŃ 10:
 
Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.
 
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 
Cena:
 
1895 zł od osoby
 
Cena zawiera:
  • 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2*/3* (Węgry x 1 , ok. Sighisoara x 1, ok. Braszowa x 1, ok. Bukaresztu x 1, ok. Konstancy x 1, ok. Bukaresztu x 1, ok. Sibiu x 1). Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
  • Śniadania kontynentalne (8) i obiadokolacje (7).W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Ubezpieczenie KL, NW 
  • Opieka pilota.

Dodatkowo płatne:

  • Wstępy + rejs statkiem po Delcie Dunaju, rejs po J. Snagov + przewodnicy miejscowi około 90 euro.
  • 120 PLN za wyjazd ze Szczecina
  • Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym - 720.00 PLN/os.