menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Pod Słońcem Toskanii

Miejsce:Włochy
Termin:dowolny
Liczba dni:8
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:1275,00

         Nazwa programu wskazuje na Toskanię najpiękniejszy region Włoch z jej stolicą Florencją. Zobaczymy wspaniale zabytki, urocze miasta, przepiękne krajobrazy z niezliczoną ilością winnic, wreszcie pyszne wina na degustację których Państwa zapraszamy!

Trasa:
 
Florencja - Piza - Carrara - Viareggio - Chianti - Siena - S. Giminiano - Montepulciano - Arezzo - Werona
 
Ramowy program wycieczki:
 
DZIEŃ 1:
 
Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg do Czech.
 
DZIEŃ 2: INSBRUCK
 
Rano krótki spacer po Insbrucku: Dom ze złotym dachem, skocznia narciarska, starówka. Wjazd przez Przełęcz Brennero (most Europy) do Włoch. Przejazd nad Jezioro Garda - najpiękniejsze jezioro północnych Włoch.
 
DZIEŃ 3: WERONA- BOLONIA
 
Przejazd i zwiedzanie Werony - w programie rzymska Arena z I wieku, kościółek Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligierich, sławny balkonik Julii przy via Capello 23, spacer po mieście, czas wolny. Zwiedzanie Bolonii: katedra św. Petroniusza, Uniwersytet, kościół św. Szczepana, słynne Krzywe Wieże.
 
DZIEŃ 4: PIZA - CARRARA – VIAREGGIO
 
Przejazd do Pizy - zwiedzanie Placu Cudów z Baptysterium i sławną Krzywą Wieżą. Następnie przejazd do Carrary słynącej z kamieniołomów marmuru. Zwiedzanie Katedry w stylu pizańskim oraz Muzeum Marmurów. Krótki pobyt w Viareggio popularnej miejscowości wypoczynkowej na wybrzeżu Versilia.
 
DZIEŃ 5: CHIANTI - SIENA - S. GIMINIANO
 
Przejazd przez Wzgórza Chianti porośnięte winnicami, gdzie produkowane jest słynne wino Chianti. Następnie przejazd do Sieny - miasta św. Katarzyny. Zwiedzanie Katedry, placu del Campo, na którym odbywa się coroczne palio.”Miasto Wież” czyli S. Giminiano, w programie: plac katedralny, spacer ul. S. Giovanni oraz propozycja fakultatywna -degustacja lokalnych win: Chianti Classico, Brunello, Vernaccia San Giminiano.
 
DZIEŃ 6: MONTEPULCIANO - CORTONA – AREZZO
 
Przejazd do Montepulciano - jednego z najwyżej położonych miast w Toskanii. W programie zwiedzania: katedra oraz via Corso. Następnie malownicza Cortona założona przez Etrusków z Palazzo Comunale i kościołem św. Franciszka oraz zwiedzanie Arezzo - jednego z najbogatszych miast Toskanii: kościół św. Franciszka, katedra, kościół Pieve di Santa Maria i Piazza Grande.
 
DZIEŃ 7: FLORENCJA
 
Przejazd do Florencji (postój 9 godzin). W programie zwiedzania stolicy Toskanii: Plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków.
 
DZIEŃ 8:
 
Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.
 
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 
Cena:
 
1275 zł za osobę
 
Cena zawiera:
  • 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2*/3* (Czechy x1, ok. Werony x1, Montecattini Terme x4). Pokoje 2 , 3 osobowe z łazienkami.
  • Śniadania kontynentalne (6). Możliwość wykupienia pakietu 6 obiadokolacji. 
  • Przejazd komfortowym autokarem 
  • Ubezpieczenie KL, NW 
  • Opieka Pilota.
Dodatkowo płatne:
  • Wstępy + wjazdy do miast + przewodnicy miejscowi około 100 euro.
  • Propozycje fakultatywne - degustacja win - około 16 euro
  • Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym. 540.00 PLN/os.
  • Pakiet 6 obiadokolacji. 225.00 PLN/os.
  • wyjaz ze szczecina dopłata 120.00 PLN