menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Północne Włochy i francuskie Lazurowe Wybrzeże

Miejsce:Włochy
Termin:dowolny
Liczba dni:9
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:1545,00

To program dla tych z Państwa, którzy chcą przemierzyć francuskie Lazurowe wybrzeże. Cannes, Nicea, Monaco i Monte Carlo, malownicze prowansalskie miasteczka - to nazwy kojarzące się ze śródziemnomorskim klimatem, słońcem, lazurowym morzem, nadmorskimi promenadami, gdzie wypoczywają możni tego świata. Pokażemy też miejsca mniej znane jak choćby wyspy Leryńskie a także wspaniałości włoskiej północy: urocze Bergamo, fascynujące Mediolan i Werona, Genua Krzysztofa Kolumba i na zakończenie kilka godzin w Wenecji. Fantastyczna śródziemnomorska wędrówka, od soboty do niedzieli, w drodze do Włoch z noclegiem tranzytowym w Czechach!

Trasa:

Insbruck - Jezioro Garda - Bergamo - Mediolan - Wyspy Leryńskie - Cannes - Grasse - Venece - St. Paul de Venece - Nicea - Monaco - Monte Carlo - Menton - San Remo - Genua - Werona - Wenecja

Ramowy program wycieczki:

DZIEŃ 1:

 

Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg do Czech.

 

DZIEŃ 2: INSBRUCK - JEZIORO GARDA

 

Rano krótki spacer po Insbrucku: Dom ze złotym dachem, skocznia narciarska, starówka. Wjazd przez Przełęcz Brennero (most Europy) do Włoch. Przejazd nad Jezioro Garda - najpiękniejsze jezioro północnych Włoch. 

 

DZIEŃ 3: BERGAMO - MEDIOLAN

 

Przejazd do Bergamo. Zwiedzanie urokliwej starówki Bergamo Alta (wjazd kolejką), Pałac Della Ranione, Katedra. Przejazd do Mediolanu – stolicy Lombardii. W programie : monumentalna Katedra z białego marmuru, Pasaż Victora Emmanuela, najsłynniejszy teatr operowy na świecie La Scala. Przejazd na Ligurię włoską część Lazurowego Wybrzeża. 

 

DZIEŃ 4: WYSPY LERYŃSKIE

 

Wycieczka na Wyspy Leryńskie, na których mnisi uprawiają lawendę a na jednej z nich był więziony legendarny „człowiek w żelaznej masce”. Po powrocie do Cannes Pałac festiwali filmowych, czas wolny na plażowanie i spacer po słynnej Promenadzie Gwiazd.

 

DZIEŃ 5: GRASSE - VENCE - SAINT PAUL DE VENCE - NICEA

 

Wyjazd do malowniczo położonych prowansalskich miejscowości: miasta perfum - Grasse, Vence (ze słynną Kaplicą Różańcową) i St.Paul de Vence (Fundacja Maeght - jedno z najładniejszych muzeów południowej Francji ze zbiorami dzieł Chagalla, Legera, Miro) - czas wolny na zwiedzanie lub spacer po pełnych uroku uliczkach. Przejazd do Nicei, spacer po starym mieście i słynnej Promenadzie Anglików.

 

DZIEŃ 6: MONACO - MONTE CARLO – MENTON – SAN REMO

 

Wyjazd do Księstwa Monaco. Zwiedzanie miasta Monaco z Zamkiem Grimaldich i Muzeum Oceanicznym oraz wizyta w jaskini hazardu - Monte Carlo. Przejazd przez piękną miejscowość wypoczynkową Menton i dalej do Włoch, gdzie na krótko zawitamy do San Remo – stolicy włoskiej piosenki. 

 

DZIEŃ 7: GENUA - WERONA

 

Przed południem zwiedzanie Genui - znanego włoskiego miasta portowego. W programie: dom, w którym urodził się Krzysztof Kolumb, port, Katedra San Lorenzo i Plac Dantego z pobliską Bramą Miejską. Pobyt w Weronie - w programie rzymska Arena z I wieku, kościółek Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligerich, sławny balkonik Julii przy Via Capello 23. 

 

DZIEŃ 8: WENECJA

 

Przejazd na parking Tronchetto. Zwiedzanie Wenecji (9 godz.) : Plac św. Marka z Bazyliką, Pałac Dożów ( z zewnątrz) wraz z Mostem Westchnień, Most Rialto (spacer). Czas wolny na zakupy. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

 

DZIEŃ 9:

 

Przejazd z Czech do Polski. Zakończenie wycieczki.

 

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

Cena:

 

1545 zł za osobę

 

Cena zawiera: 

  • 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czechy x 1, ok. Jeziora Garda x 1, Liguria x 4, ok. Padwy lub Lido di Jesolo x 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami.

  • Śniadania kontynentalne (7). Możliwość wykupienia pakietu 7 obiadokolacji. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.

  • Przejazd komfortowym autokarem 

  • Ubezpieczenie KL, NW

  • Opieka pilota

Dodatkowo płatne:

  • komunikacja miejska + transfery Wenecja + przewodnicy miejscowi - około 100 euro. 

  • Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym. 630.00 PLN/os.

  • Pakiet 7 obiadokolacji 250.00 PLN/os. 

  • Dopłata za wyjazd ze szczecina 120,00 PLN