menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

PRAGA, WIEDEŃ i Dolina Wachau

Miejsce:Praga, Wiedeń
Termin:dowolny
Liczba dni:6
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:1400,00

Ramowy program wycieczki:

DZIEŃ I
 
Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, godz. 06.15 zbiórka uczestników przy ul. Sambora - parking dla autokarów. Przyjazd do Pragi w godzinach popołudniowych. Zwiedzania Pragi: Most Karola, stare miasto - Trakt Królewski, Plac Staromiejski, Ogrody Franciszkańskie, pomnik Jana Husa. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II
 
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Pragi : Hradczany - klasztor na Strachowie z pięknym kościołem i biblioteką, Loreta, ulica Novy Svet, Zamek Praski, Plac Hradczański, Brama Macieja, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, Złota Uliczka, Mala Strana, katedra, Bazylika św. Jerzego. Nowe miasto - Plac Wacława, pasaże, Teatr Narodowy, Tańczący Dom. Czas wolny. Wieczorem proponujemy udział w spektaklu „ światło i dźwięk" Krizikovej Fontanny. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III
 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Wiednia. Przyjazd do Wiednia w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn, zbudowanej za panowania Marii Teresy - kaplica pałacowa z pięknymi freskami, skarbiec koronny, ogrody pałacowe. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
DZIEŃ IV
 
Po śniadaniu wycieczka do doliny Dunaju Wachau. Zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego w Melku, nazywanego „kolebką Austrii". Przejażdżka statkiem z Melku do miejscowości Spitz, w czasie której podziwiać możemy krajobraz doliny. Wizyta w średniowiecznym miasteczku Dürnstein, gdzie zachowały się ruiny zamku, w którym więziony był król Anglii Ryszard Lwie Serce. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych wyjazd na koncert muzyki klasycznej do zamku Schönbrunn lub do Opery Wiedeńskiej. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V
 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wiednia. Piesze zwiedzanie miasta - stare miasto, promenada Graben, katedra św. Szczepana, Kohlmarkt, Josephplatz z kościołem Augustianów, Hundertwasserhaus, Hofburg, Muzeum Historii i Sztuki, Muzeum Przyrodnicze. Czas wolny. Godz. 19.00 wyjazd do Polski.
 
DZIEŃ VI
 
Przyjazd do Szczecina w godzinach rannych.
 
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 
 
Cena:
 
1400 zł od osoby
 
Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 4 noclegi w hotelach (2 w Pradze i 2 w Wiedniu) - pokoje 2 - i 3 - osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: śniadania
  • ubezpieczenie uczestników NW i KL
  • opiekę pilota i lokalnych przewodników
Dodatkowo płatne:
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 90 EUR
  • bilety do Opery Wiedeńskiej (należy zamawiać do 6 tygodni przed wyjazdem) ceny od 40 EURO