menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Wilno - Sankt Petersburg- Ryga

Miejsce:Wilno , Sankt Petersburg, Ryga
Termin:dowolny
Liczba dni:7
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:dowolny
Cena:1545,00
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I: W drodze na Litwę...
 
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd.
 
 
Dzień II: Wilno
 
Po przyjeździe do Wilna, zwiedzanie stolicy Litwy rozpoczniemy od Góry Trzech Krzyży, dalej zobaczymy Uniwersytet Wileński, Zakątek Gotycki, pomnik Adama Mickiewicza, Muzeum Adama Mickiewicza, dziedziniec J. Słowackiego, gotycki kościół św. Anny i kościół Bernardynów. Następnie zobaczymy Kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie (gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego), Katedrę św. Stanisława, starówkę z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, dziedziniec klasztoru Bazylianów (ze słynną celą Konrada), kościół św. Kazimierza, ratusz. Wjedziemy na najwyższy budynek na Litwie, czyli wieżę telewizyjną. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
 
Dzień III: Sankt Petersburg
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Sankt Petersburga. Przyjazd w godzinach wieczornych, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocny spacer po okolicy. Nocleg.
 
 
Dzień IV: Sankt Petersburg
 
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. wnętrza Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż. Następnie zwiedzimy Cerkiew i Klasztor Smolny, Teatr Mariański, Gmach Admiralicji, z zewnątrz Pałac Marmurowy, Wyspę Wasilewską z widokiem na Pałac Zimowy, Nabrzeże Uniwersytecki i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I, Twierdzę Pietropawłoską z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Sobór św. Mikołaja. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
 
Dzień V: Sankt Petersburg
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie: Plac i Sobór św. Izaaka, Cerkiew Zbawiciela na Krwi (Zmartwychwstania Pańskiego), Pomnik Puszkina. Następnie przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy Pałac Katarzyny ze słynną Bursztynową Komnatą. W godzinach wieczornych obiadokolacja, wyjazd do Rygi. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
 
Dzień VI: Ryga
 
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Rygi. Zobaczymy m.in. Zamek Ryski, Katedrę, Bramę Szwedzką i Wieżę Prochową, Kościół św. Piotra, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Operę, Pomnik Wolności. W godzinach popołudniowych obiadokolacja, wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd.
 
 
Dzień VII:
 
Przyjazd w miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
 
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Każdy uczestnik musi posiadać paszport.
 
 
Cena:
 
1545 zł od osoby przy 45 uczestnikach
1595 zł od osoby przy 40 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opieka pilota - przewodnika
  • transport komfortowym autokarem 
  • opłaty parkingowe
  • 4 noclegi w pokojach 2-, 3 osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 4 śniadania i 5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • wizę rosyjską
  • podatek VAT
 
Dodatkowo płatne:
Programowe bilety wstępu oraz lokalni przewodnicy – 45 EUR: wieża telewizyjna 19 Euro, Uniwersytet Wileński 5 Euro, Ryga ok. 15 Euro oraz 1800 RUR np.: Ermitaż 520 RUR, Carskie Sioło 320 RUR, Sobór św. Izaaka 250 RUR, Cerkiew Zmartwychwstania 250 RUR, Twierdza Pietropawłowska 350 RUR.