menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Czeska Praga

Miejsce:Praga
Termin:dowolny
Liczba dni:5
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:999,00
          Zakochaj się w wąskich uliczkach Pragi, zobacz zegar astronomiczny, przejdź się po Hradczanach, poczuj atmosferę stolicy, w której życie tętni o każdej porze. Przystępne ceny w praskich kafejkach na pewno przyciągną Cię równie skutecznie, jak przyciągały artystów za czasów romantyzmu, którzy swojej inspiracji szukali w popularnym Absyncie.
 
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I
 
Wyjazd z miejsca zbiórki wcześnie rano ok. godz. 6.00. Po przyjeździe do Pragi zwiedzanie rozpoczniemy od zabytkowej część miasta: klasztor Strahowski, Pogorzelec i Loretę, Hradczany z Katedrą św. Wita (wewnątrz), Pałacem Prezydenta, Zamkiem Królewskim (dziedzińce, Stare Schody Zamkowe), Bazyliką Św. Jerzego. W godzinach wieczornych czas wolny na rynku, obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
Dzień II
 
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie. Przespacerujemy się „Małą Straną”, dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Po drodze zwiedzimy ogród Wallensteina. Labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego przejdziemy na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem „Orloy” oraz pomnik Jana Husa. Przerwa na rynku na zakup pamiątek. Następnie przespacerujemy się przez dzielnicę Żydowską Josefov, gdzie znajdują się Staro – nowa Synagoga, zabudowania z XIII w, przepiękny cmentarz – ślad dawnego żydowskiego getta. Wieczorem obiadokolacja, a po niej weźmiemy udział w spektaklu światło – dźwięk – Krizikova fontanna. Powrót do hotelu i nocleg.
 
Dzień III

Po śniadaniu przejedziemy do Pilzna, zwiedzimy Browar i podziemia oraz będziemy degustować piwo. Po południu wrócimy do Pragi. Czas wolny na jednym z największych placów Pragi - Placu Wacława, zobaczymy również Uniwersytet Karola oraz Teatr Czeskich Stanów. Wieczorem obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień IV
 
Po śniadaniu przejedziemy do Kutnej Hory, miasta słynącego w średniowieczu z wydobycia srebra, wpisanego na listę UNESCO. Podczas spaceru po starym mieście zwiedzimy katedrę św. Barbary, Włoski Dwór – pierwotną siedzibę Wacława II, Kolegium Jezuickie. Po południu wrócimy do Pragi, gdzie udamy się na rejs statkiem po Wełtawie. Wieczorem obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.
 
Dzień V
 
Po śniadaniu przejdziemy do Wyszehradu, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła (wewnątrz) oraz rotundę św. Marcina. Przerwa na zakup ostatnich pamiątek.
W godzinach popołudniowych obiadokolacji we własnym zakresie, wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem powrót na miejsce zbiórki, zakończenie wycieczki.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!
 
Cena:
 
 999 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach
1049 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach
1089 zł od osoby przy min. 35 uczestnikach
1145 zł od osoby przy min. 30 uczestnikach
1195 zł od osoby przy min. 20 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem lub busem
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • 4 noclegi w pokojach 2-, 3 -osobowych z łazienkami w hotelu **/*** w Pradze
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • przewodnika w Pradze
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT
 
Dodatkowo płatne: Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i rejs statkiem – ok. 250 zł/os.