menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Weekend w Pradze

Miejsce:Praga
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:495,00

         Zakochaj się w wąskich uliczkach Pragi, zobacz zegar astronomiczny, przejdź się po Hradczanach, poczuj atmosferę stolicy, w której życie tętni o każdej porze. Przystępne ceny w praskich kafejkach na pewno przyciągną Cię równie skutecznie, jak przyciągały artystów za czasów romantyzmu, którzy swojej inspiracji szukali w popularnym Absyncie.

Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I
 
Wyjazd z miejsca zbiórki wcześnie rano ok. godz. 6.00. Po przyjeździe do Pragi zwiedzanie rozpoczniemy od zabytkowej część miasta: klasztor Strahowski, Pogorzelec i Loretę, Hradczany z Katedrą św. Wita (wewnątrz), Pałacem Prezydenta, Zamkiem Królewskim (dziedzińce, Stare Schody Zamkowe), Bazyliką Św. Jerzego. W godzinach wieczornych czas wolny na rynku, obiadokolacja. Na zakończenie dnia udamy się na rejs statkiem po Wełtawie. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
Dzień II
 
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie. Przespacerujemy się „Małą Straną”, dzielnicą położoną na zboczach zamkowego wzgórza, do średniowiecznego Mostu Karola, wypełnionego barokowymi rzeźbami świętych. Po drodze zwiedzimy ogród Wallensteina. Labiryntem uliczek Starego Miasta Praskiego przejdziemy na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się Ratusz z zegarem „Orloy” oraz pomnik Jana Husa. Przerwa na rynku na zakup pamiątek. Następnie przespacerujemy się przez dzielnicę Żydowską Josefov, gdzie znajdują się Staro – nowa Synagoga, zabudowania z XIII w, przepiękny cmentarz – ślad dawnego żydowskiego getta. Wieczorem obiadokolacja, a po niej weźmiemy udział w spektaklu światło – dźwięk – Krizikova fontanna. Powrót do hotelu i nocleg.
 
Dzień III
 
Po śniadaniu przejdziemy do Wyszehradu, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła (wewnątrz) oraz rotundę św. Marcina. Przerwa na zakup ostatnich pamiątek.
W godzinach popołudniowych, wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki, ok. godz. 22, zakończenie wycieczki.
 
Istnieje możliwość modyfikacji programu.
 
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!
 
Cena:
495 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach
555 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach
 
Cena zawiera:
  • opiekę pilota
  • transport komfortowym autokarem lub busem
  • opłaty parkingowe i drogowe
  • 2 noclegi w pokojach 2-, 3 -osobowych z łazienkami w hotelu **/*** w Pradze
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT
Dodatkowo płatne:
 
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnik w Pradze i rejs statkiem – ok. 180 zł/os.