menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Niederfinow, Oranienburg, Berlin i bajkowe pałace Sanssouci

Miejsce:Berlin, Poczdam
Termin:dowolny
Liczba dni:3
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:549,00
 

Przyjrzyj się niemieckiej stolicy spacerując po Alei Pod Lipami, przy której zobaczysz historyczne perełki architektury. Przejdź przez dawną granicę Berlina Wschodniego. Zwiedź bajkowe ogrody Sanssouci, ukochane przez Fryderyka II Wielkiego.

 

Ramowy program wycieczki: 

 

Dzień I Berlin

 

Wyjazd z miejsca zbiórki ok. godz. 8:00.

Po przyjeździe do Niemiec udamy się do miejscowości Niederfinow, aby zobaczyć śluzę windową na Kanale Odra-Hawela, najstarszą będącą w czynnej eksploatacji spośród wszystkich podnośni znajdujących się w Niemczech. Następnie przejedziemy doOranienburga, aby zwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum Sachsenhausen – niemiecki obóz koncentracyjny.  

W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień II Berlin

 

Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru przez dzielnicę rządową - Brama Brandenburska, Reichstag (możliwość wejścia na kopułę po wcześniejszej rezerwacji), Plac Paryski, następnie przespacerujemy się przez Aleję pod Lipami – słynny bulwar Unter den Linden. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy również: kolumnę Zwycięstwa, najpiękniejszy plac w Berlinie – Plac Żandarmów z bliźniaczymi kościołami niemieckim i francuskim, Plac Bebela z tzw. „Pochłoniętą Biblioteką”, Operę, Katedrę św. Jadwigi, Uniwersytet Humboldta, Nowy Odwach, Arsenał.

Następnie zobaczymy Katedrę Berlińską oraz fontannę Neptuna, Alexander Platz, Ratusz, wieżę telewizyjną. Dalej przejedziemy do Dzielnicy Kudam - dawnego centrum Berlina Zachodniego ze znanym Europa Center z zegarem wodnym, Kościołem pamięci Cesarza Wilhelma. Popołudniu czas wolny na Placu Poczdamskim, z możliwością zakupów.

W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień III Poczdam

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Poczdamu. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po ogrodach kompleksu parkowo- pałacowego Sanssouci, gdzie zobaczymy z zewnątrz:Nowy Pałac, Belweder, Kościół Pokoju, pawilon chiński, nową oranżerię.Zwiedzimy wnętrza Pałacu Cecilienhof - miejsca konferencji poczdamskiej, podczas której została ustalona obecna granica polsko-niemiecka. Po zwiedzaniu przejazd do centrum, w którym przespacerujemy się deptakiem oraz przyjrzymy się dzielnicy holenderskiej. Zobaczymy również m.in. Ratusz, Kościół św. Mikołaja, Aleksandrówkę – kolonię rosyjską i dzielnica holenderska.
Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki i zakończenie wycieczki ok. godz. 22:00.


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

 

Cena:

 

549 zł od osoby przy 45 uczestnikach

565 zł od osoby przy 40 uczestnikach

 

Cena zawiera:

  • opiekę pilota – przewodnika

  • transport komfortowym autokarem 

  • opłaty drogowe i parkingowe

  • 2 noclegi w hotelu **/*** w pokojach 2-3 os z łazienkami

  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

  • ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne:

Programowe bilety wstępu: ok. 30 EUR