menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Czarująca i gościnna Małopolska

Miejsce:Małopolska
Termin:dowolny
Liczba dni:4
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:499,00


Odkryj piękno krakowskich Sukiennic, posłuchaj hejnału wygrywanego z wieży Kościoła Mariackiego. Wejdź do podziemi Kopalni Soli. Zatańcz w podziemnej komnacie w Wieliczce, po czym przenieś się do Zamku
w Pieskowej Skale. Odkryj uroki Ojcowskiego Parku Narodowego.
 
 
 
Ramowy program wycieczki:
 
Dzień I W kierunku Małopolski
 
Wyjazd wcześnie rano ok godz. 6 z miejsca zbiórki. Po południu przyjedziemy do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Wawel: zobaczymy słynną Smoczą Jamę oraz dziedziniec Zamku Królewskiego. Następnie zwiedzimy Katedrę św. Stanisława i Wacława, wejdziemy na wieżę by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Zwiedzimy również Groby Królewskie, Collegium Maius oraz Stary Rynek z Ratuszem i Sukiennicami, a także Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Na zakończenie wysłuchamy hejnału z wieży mariackiej, po zwiedzaniu zwiedzania przerwa na Starym Rynku. Wieczorem przyjedziemy do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień II Królewski Kraków i skarby Wieliczki
 
Po śniadaniu przejedziemy do Oświęcimia – zwiedzimy Muzeum dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. W Muzeum obejrzymy film dokumentalny. Następnie udamy się do Wadowic – zwiedzimy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Po południu wrócimy do Krakowa, gdzie zwiedzimy dawną dzielnicę żydowską – Kazimierz, zobaczymy dawną Synagogę. Wieczorem wrócimy do hostelu, obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień III Ostańce, skałki i jaskinie Ojcowskiego Parku Narodowego
 
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Wieliczki na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej Kopalni Soli. Następnie przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczniemy od Maczugi Herkulesa – skały, której kształt nadała przyroda i dalej przespacerujemy się po dziedzińcu Zamku w Pieskowej Skale, leżącego na „Szlaku Orlich Gniazd". Następnie przejedziemy do Ojcowa i ruszymy na szlak. Spacerując przez Park Narodowy zobaczymy różnego rodzaju efekty krasowienia, w tym skałę zwaną Bramą Krakowską i Jaskinię Łokietka - największą spośród wszystkich znanych na terenie Parku jaskiń. Po zwiedzaniu przejazd do Częstochowy, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień IV
 
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Sanktuarium NMP na Jasnej Górze – zespołu klasztornego zakonu paulinów. Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną. Na trasie przerwa na obiad, przyjazd w miejsce zbiórki ok. godz. 22, zakończenie wycieczki.

Cena:
 
499 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach
 
519 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach
 
555 zł od osoby przy min. 35 uczestnikach

Cena zawiera:
  • opieka pilota
  • transport komfortowym autokarem kl. LUX (video / DVD, barek, klimatyzacja, rozkładane fotele)
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • 3 noclegi w hostelu turystycznym w pokojach 2, 3, 4 – osobowych z łazienkami
  • 3 śniadania
  • 3 obiadokolacje
  • obiad w drodze powrotnej
  • lokalni przewodnicy w Oświęcimiu, Wieliczce, Krakowie
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT

Informacje dodatkowe:
 
Oferta przewiduje bezpłatne uczestnictwo:
4 opiekunów towarzyszących przy grupie min. 45 osób
3 opiekunów towarzyszących przy grupie min. 40-35 osób
 
 
Dodatkowo płatne:
 
Bilety wstępu ok. 47 zł:
Muzeum w Oświęcimiu - sprzęt audio 5 zł/os
Wzgórze Wawel – Katedra i Dzwon – 7 zł, Kościół Mariacki 3 zł
Kopalnia Wieliczka – 24 zł
Dom Rodzinny Jana Pawła II – 2 zł
Jaskinia Łokietka – 5,50 zł