menu
Strona główna O firmie Opinie Referencje Galeria Partnerzy Kontakt

Paryż i Zamki nad Loarą | 6 dni

Miejsce:Paryż
Termin:dowolny
Liczba dni:6
Środek transportu:autokar
Wyjazd z:Szczecin
Cena:950,00

          Francuskie birety, malarstwo, crosainty, wino, żaby, wieża Eiffla, Moulin Rouge, miłość, zamki... Takie skojarzenia wiążą się zazwyczaj z Francją. Poczuj, więc francuski klimat w kulturalnym centrum państwa, jego stolicy Paryżu i stwórz swoje własne wyobrażenie na jego temat. Paryż to osnute magią uliczki, z których każda w zabytkowej scenerii kryje swoją niebywałą historię, bogate muzea oraz jasne fasady i mnogość fontann.

Ramowy program wycieczki:

Dzień I W drodze do Francji

Wyjazd ok. godz. 17:00 z miejsca zbiórki. Przejazd nocny przez Niemcy.

Dzień II – Dachy Paryża

Po przyjeździe do najbardziej romantycznej stolicy świata w godzinach porannych zakwaterujemy się w hotelu. Po przerwie przejedziemy do centrum miasta metrem i rozpoczniemy od zwiedzania Muzeum Luwru, gdzie zobaczymy legendarną Mona Lisę, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki. Dalej poruszać się będziemy malowniczymi ogrodami Toulerie, następnie przejdziemy na Trocadero, gdzie podziwiać będziemy symbolu Paryża - wieżę Eiffla. Wjedziemy na jej najwyższe piętro, skąd zobaczyć można dachy Paryża. W przerwie obiadokolacja. Wieczorem wrócimy metrem do hotelu na nocleg.

Dzień III – Wzgórze Montmartre

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie dzielnicy artystów na Wzgórzu Montmartre. Tam obejrzymy ponad stuletni kabaret Moulin Rouge oraz będziemy podziwiać bazylikę Sacré-Coeur. Z tego miejsca rozciąga się widok na całe miasto. Kolejno przespacerujemy się od Łuku Triumfalnego, przez Pola Elizejskie oraz Plac Pigalle. W przerwie obiadokolacja. Powrót a do hotelu, nocleg.

Dzień IV – Zamki nad Loarą

Po śniadaniu wyjedziemy w Dolinę Loary, aby zwiedzić trzy piękne zamki. Pierwszym zamkiem będzie najbardziej rozpoznawalny zamek nad Loarą – Chambord. Następnie zwiedzimy „zamek 6 dam” – Chenonceau. Na deser zobaczymy kameralny zamek króla Franciszka I – Clos Luce. W przerwie obiadokolacja we własnym zakresie. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.

Dzień V- Nad brzegiem Sekwany

Po śniadaniu, przejedziemy po najstarszej części Paryża, na wyspę La Cité, gdzie znajduje się słynna Katedra Notre-Dame. Następnie zwiedzimy Dzielnicę Łacińską, a w niej jeden z najstarszych Uniwersytetów - Sorbonę, Pałac Luksemburski, będący siedzibą Senatu Francji oraz Panteon. Po południu przerwa na obiadokolację we własnym zakresie. Następnie ruszymy w drogę powrotną, nocny przejazd przez Niemcy.

Dzień VI W drodze do Polski

Przyjazd w godzinach przedpołudniowych do Polski. Powrót w miejsce zbiórki, zakończenie wycieczki.

Każdy uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty!

Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Cena:

950 zł od osoby przy min. 45 uczestnikach

995 zł od osoby przy min. 40 uczestnikach

Cena zawiera:

  • opieka pilota
  • transport komfortowym autokarem 
  • 3 noclegi w hotelu klasy turystycznej
  • 3 śniadania kontynentalne, 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek VAT

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu, lokalny przewodnik w Paryżu, Wieża Eiffla, Luwr, metro: ok. 80 EUR